Twój koszyk jest pusty

Zacznij zakupy
Wróć do artykułów

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej w Royal Clinic w Wieluniu – dlaczego jest tak ważna?

Czas czytania 2 min

Obecnie w Polsce medycyna estetyczna cieszy się dużą popularnością. Rekomendowane zabiegi pomagają uporać się z rozmaitymi problemami skóry i mankamentami urody, które nierzadko są źródłem wielu kompleksów. Jak się do niej przygotować i dlaczego jest istotna?

Kiedy pora na pierwszą wizytę w klinice medycyny estetycznej?

Zmiany skórne, stres, żywność modyfikowana i postępujący proces starzenia się skóry sprawiają, że ciało się zmienia. Najlepszym momentem na skorzystanie z oferty gabinetów medycyny estetycznej jest ten, w którym istnieje potrzeba specjalistycznej konsultacji. Nie ma żadnej górnej ani dolnej granicy wieku,  a z porad specjalistów mogą korzystać zarówno osoby młode, które chcą poprawić defekty swojej urody – m.in. rozjaśnić blizny potrądzikowe. Usunąć przebarwienia słoneczne , jak i starsze społeczeństwo, u którego pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Oferta gabinetów kierowana jest też do młodych matek, które nie sa w stanie po porodzie zaakceptować zmian na swoim ciele, jak również dla kobiet, które w okresie ciąży nadal chcą dbać o siebie i swoje ciało w bezpieczny sposób.

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej – czego się spodziewać i jak przebiega wizyta?

Pierwsza wizyta w gabinecie zazwyczaj polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Specjalista dermatologii estetycznej rozmawia z zainteresowanym i dokonuje oceny skóry. Podczas pierwszego wywiadu najważniejsza jest szczerość, dlatego więc warto omówić stan swojego zdrowia, przynieść aktualną dokumentację medyczną oraz otwarcie wyjaśnić problem i opisać swoje oczekiwania. Na podstawie uzyskanych informacji kosmetolog / lekarz może zaproponować odpowiednie formy terapii oraz wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.

Ponadto należy opisać wszelkie informacje dotyczące alergii i środków powodujących podrażnienia. Dodatkową, cenną informacją dla specjalisty, będzie skłonność skóry pacjenta do siniaków i powstawania blizn. Dzięki temu będzie w stanie dokładniej określić czas gojenia się zmian po przeprowadzonym działaniu na powierzchni naskórka. Oprócz tego w kwestionariuszu znajdą się również punkty dotyczące Twoich oczekiwań co do zaplanowanej terapii. Jaki obszar ciała chcesz poprawić? Co sprawia Ci największy dyskomfort? Dlatego przed umówieniem wizyty, warto przemyśleć swoje wymagania w tej kwestii.

Po przeprowadzonej szczegółowej konsultacji, specjalista zaproponuje terapię zabiegową indywidualnie dobraną do potrzeb pacjenta oraz określi koszty. Określi w jakich obszarach i w jakim celu będzie stosował określone techniki zabiegowe i którym sprzętem.

W miarę dostępnych możliwości pokaże też efekty, jakie można osiągnąć po poddaniu się określonemu zabiegowi. Po omówieniu planu działania oraz wyjaśnieniu, na czym polega zabieg oraz jakie rezultaty może przynieść zalecana metoda terapii, bardzo często wykonuje się jeden z zaplanowanych zabiegów. Takie działanie jest możliwe jedynie za zgodą pacjenta i po odpowiednim przygotowaniu się.

Drogi Pacjencie!

Nie wahaj się pytać i rozwiewać swoich wątpliwości. Nie zatajaj przed nami informacji o swoim zdrowiu – jesteśmy dla Ciebie i dbamy o Twoje zdrowie.

Zespół Royal Clinic

 

Inne wpisy