Twój koszyk jest pusty

Zacznij zakupy
Wróć do artykułów

Laserowe usuwanie włosów w Royal Clinic Wieluń – trwała epilacja bez tajemnic: działanie, typy laserów, przebieg zabiegu, ceny

Czas czytania 4 min

Laserowe usuwanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów, po jaki pacjenci zgłaszają się do klinik medycyny estetycznej. W tym wpisie rozprawiamy się ze wszystkimi mitami na temat tego typu procedur. Usuwanie włosów jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się kobiety i mężczyźni na całym świecie. Nie przesadzimy pisząc, że dla wielu osób to wręcz codzienne wyzwanie. Niezależnie od tego, czy chodzi o depilację nóg, rąk, twarzy czy innych części ciała, zawsze chcemy, aby procedura była skuteczna, trwała i – to nie mniej ważne - bezbolesna. Choć istnieją różne sposoby usuwania włosów, takie jak depilacja, woskowanie czy golenie, te metody często powodują ból, a ich efekty bywają krótkotrwałe. Laserowe usuwanie włosów jest natomiast skuteczne i trwałe, a także bezbolesne i higieniczne.

Laserowe usuwanie włosów – jak działa, jakie urządzenia są wykorzystywane, czy włosy odrastają?

Laserowe usuwanie włosów opiera się na wykorzystaniu światła lasera do niszczenia cebulki włosa. Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę, czyli pigment włosa, a następnie przekształcane w ciepło. Ciepło z kolei przenoszone jest do cebulki włosa, niszcząc ją i uniemożliwiając wzrost nowego włosa. Ponieważ laser oddziałuje na melaninę, czyli barwnik włosa, niezmiernie ważne jest, aby wybrać odpowiedni typ lasera do naszej skóry i koloru włosów.

Usuwanie włosów w Royal Clinic Wieluń – jaki laser wybrać?

W Royal Clinic dysponujemy dwoma z najlepszych systemów laserowych nowej generacji, laser aleksandrytowy Motus i laser diodowy EpilMe. Zapewniają one naszym pacjentom kompleksowe, bezbolesne i skuteczne usuwanie włosów. Oba te systemy opierają się na zasadzie pochłaniania światła przez melaninę we włosach i przekształcenia go w ciepło, które niszczy cebulki włosów. Dzięki temu po serii zabiegów nasz pacjent może cieszyć się gładką i jedwabistą skórą przez długi czas, a nawet na zawsze.

Laserowe usuwanie włosów w Royal Clinic Wieluń przy użyciu lasera aleksandrytowego Motus – jak działa, dla kogo jest najlepszy?

EpilMe to system, który wykorzystuje diody laserowe o długości fali 808 nm, które emitują światło o dużej mocy. Światło to jest pochłaniane przez melaninę i przekształcane w ciepło. Laser diodowy EpilMe posiada funkcję inteligentnego dostosowania energii do typu skóry i koloru włosa. Jest całkowicie bezpieczny i skuteczny na wszystkich fototypach skóry z poszanowaniem bezpieczeństwa i efektywności. W głowicy wbudowane jest chłodzenie zabiegowe na poziomie 1°C, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta.

System Motus wykorzystuje laser aleksandrytowy, który emituje światło o długości fali 755 nm. Światło to jest bardzo dobrze pochłaniane przez melaninę, dzięki czemu jest szczególnie skuteczny w usuwaniu ciemnych i grubych włosów. Zabieg jest szybki i bezbolesny, a efekty widoczne już po kilku sesjach. Ciepło lasera niszczy cebulki włosów, co uniemożliwia ich ponowny wzrost. System aleksandrytowy Motus jest szczególnie skuteczny w usuwaniu jasnych i cienkich włosów.

Laserowe usuwanie włosów w Royal Clinic Wieluń przy użyciu lasera diodowego EpilMe – jak działa i dla kogo jest najlepszy?

EpilMe to system wykorzystuje diody laserowe o długości fali 810 nm, które emitują światło o dużej mocy. Światło to jest pochłaniane przez melaninę i przekształcane w ciepło. W przeciwieństwie do laseru aleksandrytowego Motus, laser diodowy EpilMe posiada funkcję inteligentnego dostosowania energii do typu skóry i koloru włosa. Dzięki temu jest on w stanie usunąć włosy nawet na delikatnej i wrażliwej skórze, a także na włosach o różnych kolorach.

Laserowe usuwanie włosów w Royal Clinic Wieluń – jak przebiega zabieg, jak wygląda konsultacja?

Bez względu na laser, który eksperci Royal Clinic pomogą Ci wybrać, przed pierwszą sesją usuwania włosów, nasz specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad dotyczący stanu Twojego zdrowia, skóry i włosów, aby upewnić się, że wybrany laser będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb. Dzień przed zabiegiem pacjent jest proszony o zgolenie owłosienia obszaru objętego zabiegiem. Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu w gabinecie, partia ciała poddana zabiegowi zostaje przygotowana i zdezynfekowana. Podczas sesji Twoje oczy są chronione specjalnymi okularami ochronnymi. Następnie laser jest powoli przesuwany po skórze, aby usunąć włosy.

Laserowe usuwanie włosów w Royal Clinic Wieluń – czy zabieg jest bolesny, jak dbać o skórę po zabiegu?

Zabieg jest bezbolesny lub tylko nieznacznie odczuwalny, choć może powodować lekkie uczucie dyskomfortu. Czas trwania sesji zależy od obszaru ciała, który jest traktowany laserem w trakcie zabiegu. Po sesji Twoja skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, ale powinna powrócić do normalnego stanu w ciągu kilku godzin. Po zakończeniu zabiegu, specjalista Royal Clinic poda Ci instrukcje dotyczące opieki nad Twoją skórą, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty.

Laserowe usuwanie włosów w Royal Clinic Wieluń – cena
Laserowe usuwanie włosów jest jednym z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych sposobów na pozbycie się niechcianych włosów. Wiele osób jednak zastanawia się nad kosztami takiego zabiegu. Ceny laserowego usuwania włosów mogą się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak:

  • Obszar ciała: Koszt zabiegu zależy od wielkości obszaru, na którym chcesz usunąć włosy.
  • Typ skóry i włosów: Różne typy skóry i włosów wymagają różnych laserów. W Royal Clinic posiadamy dwa najlepsze systemy laserowe nowej generacji, laser aleksandrytowy Motus i laser diodowy EpilMe.
  • Ilość zabiegów: Większość pacjentów wymaga kilku zabiegów, aby uzyskać pożądane rezultaty, a koszt każdego z nich będzie się różnić.

Przeciętny koszt zabiegu laserowego usuwania włosów w Royal Clinic może wynosić od 100 zł do 600 zł, w zależności od powyższych czynników. Zalecamy umówienie się na konsultację, aby uzyskać dokładną wycenę kosztów dla Twojego przypadku.

Pamiętaj, że cena za zabieg laserowego usuwania włosów jest tylko jednym z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniej kliniki. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i jakość usług, a w Royal Clinic jesteśmy dla Ciebie, aby pomóc Ci na każdym kroku.

Royal Clinic Wieluń – sprawdzone miejsca na laserowe usuwanie włosów?

Doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści Royal Clinic zapewniają profesjonalną obsługę, gwarantując Twoje zadowolenie. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzimy konsultację, aby ustalić, który z naszych systemów laserowych będzie dla Ciebie najlepszy. Ponadto, nasza klinika jest w pełni wyposażona w niezbędne narzędzia i sprzęt najnowszej generacji. W Royal Clinic bezpieczestwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego też jakość, szybkość i precyzja jest dla nas w Royal Clinic absolutnym priorytetem.

 

Inne wpisy